ETLİ ENGİNAR.ARKADAŞLAR ENGİNAR ZAMANI GELDİ GECİYOR. BU NEFİS ETLİ ENGİNAR YEMEĞİNİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. HEPİMİZ ENGİNARIN FAYDALARINI BİLİYORUZ. BEN BÜYÜKLERİMDEN HEP DUYARDIM ENGİNAR CIKTIMI, HERKES HİÇ OLMASSA BİR  VEYA İKİ SEFER YEMELİYMİŞ ÖZELLİKLE KARACİĞERİMİZ İÇİN. BENDE  GECENLERDE YAPTIĞIM ETLİ ENGİNARI YOLLIYORUM .
YANLIZ PİŞTİKTEN  SONRA RESMİNİ CEKMEMİŞİM . BU PİŞMEMİŞ HALİ .
 
MALZEMELER:  BİRAZ KUŞBAŞI KUZU ETİ.
DÖRTTANE ENGİNAR.
İKİ BARDAK PİRİNÇ.
 YEŞİLLİK OLARAK DEREOTU, MAYDONOZ , İKİTANE TAZE SOĞAN.
BEN SIVI YAĞLA YAPTIM NASIL ARZU EDESENİZ KATI YAĞDA KULLANA BİLİRSİNİZ,

YAPILIŞI:  ETİ TENCEREDE GÜZELCE KAVURDUM, BAŞKA BİR KAPTA YIKADIĞIM PİRİNÇLERİ TAZESOĞAN , DEREOTU, MAYDONOZ, TUZ KARABİBER  İLE KARIŞTIRDIM. DAHA EVELDEN UNLU , LİMONLU SUYA DOĞRADIĞIM ENGİNARLARI KÜÇÜK KÜP ŞEKLİNDE DOĞRADIM.   DAHA SONRA, PİRİNÇLİ HARCI İKİYE AYIRDIM , SIRASIYLA  ETİN ÜZERİNE  ÖNCE PİRİNÇİN YARISINI, SONRA DOĞRANMIŞ ENGİNARLARI, EN SON OLARAK PİRİNÇİN GERİ KALANINI KOYDUM. SUYUNU AYARLADIKTAN SONRA EN KISIK  OCAKTA  TAM 40 DAKKA PİŞİRDİM. 
PİŞİTİKTEN SONRA  BİR YUVARLAK TEPSİYE AYNENE KEKİ TERS CEVİRİR GİBİ, TERS CEVİRDİM ETLER ÜSTE GELDİ.  GÖRÜNTÜ ÇOK GÜZELDİ. AMA BEN NE YAZIKKİ O ANI ÇEKMEYİ UNUTMUŞUM. ARKADAŞLAR ÇOK ÜZGÜNÜM .  BU YEMEĞİ MUTLAKA YAPIP DENEMENİZİ TAFSİYE EDERİM ÇOK LEZETLİDİR BENDEN SÖYLEMESİ. DENEMESİ SİZDEN.
 
SİZLERE   AFİYET OLSUN..
 
.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !